شرکت امتداد » شرکت مهندسی امتداد دوره ” توصیف و توسعه مخزن ” را برگزار می کند.

شرکت مهندسی امتداد دوره ” توصیف و توسعه مخزن ” را برگزار می کند.


 

شرکت مهندسی امتداد دوره ” توصیف و توسعه مخزن ” را برگزار می کند.

شرکت مهندسی امتداد دوره ۵ روزه ” توصیف و توسعه مخزن ” را از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۸ بهمن در جزیره کیش برگزار می کند. این دوره با همکاری شرکت AGR نروژ برگزار می شود. شرکت AGR از شرکت های خدماتی پیشتاز در صنعت نفت و گاز در زمینه های مدیریت مخازن و میادین، مدیریت پروژه های حفاری، طراحی چاه، HSEQ و… در طول دوره عمر میدان می باشد.

مباحث زیر در این دوره ۵ روزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

مقدمه و فضای کسب و کار

داده های توصیفی

توصیف مخزن

مدل سازی استاتیک مخزن

مدل سازی دینامیک مخزن

یکپارچه سازی داده های استاتیک و دینامیک

مدل به اشتراک گذاشته شده زمین

تعاریف منابع هیدروکربوری و استفاده از آن­ها

مدرسان دوره:

این دوره برای ارائه با دو مدرس طراحی شده است که یکی از اساتید سه روز اول دوره و استاد دیگر در دو روز پایانی حضور خواهد داشت. البته روز سوم این دوره به صورت تدریس همزمان دو مدرس برگزار خواهد شد.

مدرس اول این دوره از سال ۱۹۸۵ در صنعت نفت و گاز فعالیت دارد. وی به عنوان زمین شناس نفتی سابقه فعالیت در شرکت های مطرحی همچون Shell ، KUFPEC و چندین شرکت مشاوره ای را دارد. وی در قرار دادهای مختلف نفتی در کشورهایی همچون بریتانیا، مصر، تونس، نیجریه، پاکستان، یمن، چین، عمان، سورینام، روسیه، لتونی، موریتانی، ازبکستان و قزاقزستان حضور داشته است. سوابق ایشان تا امروز او را در معرض فعالیت های عملیاتی چاه  قرار داده است و سابقه گسترده ای در تمامی مراحل دوره عمر کسب و کار برای او ایجاد کرده است. وی دوره های مختلف آموزشی را برای شرکت AGR  در سرتاسر جهان برگزار کرده است. همچنین دوره های تحصیلی متنوعی را برای شرکت های مختلف نفت و گازی و همچنین دانشگاه ها طراحی و برگزار کرده است. او دارای تجارب زیادی در یکپارچه سازی داده های زمین شناسی، پتروفیزیک و مهندسی مخزن با هدف شناخت مخازن ماسه سنگی و کربناته در تیم های چندرشته ای می باشد.

مدرس دوم دوره سابقه حضور در شرکت های بین المللی نفت و گاز را از سال ۱۹۸۰ تا به اکنون دارد. از لحاظ فنی، نقاط قوت کلیدی وی در زمینه های مطالعات اولیه پروژه ها و فعالیت های توسعه میدان می باشد. او توانمندی های خاصی در توصیف و ارزیابی نفت نوع سنگین دارد. وی در استفاده از تکنیک های کلاسیک مهندسی مخازن در جهت کمک به فهم عدم قطعیت های موجود در توصیف و توسعه مخازن و همچنین شناسایی اهرم های اقتصادی دخیل در سود دهی دارایی ها مهارت ویژه ای دارد. ایشان چندین هفته از سال را مشغول تدریس در دوره های آموزشی این چنینی است.

Top

نظرات بسته شده است.

Top