شرکت امتداد » شرکت مهندسی امتداد دوره آموزشی ” توصیف و توسعه مخزن ” را برگزار کرد.

شرکت مهندسی امتداد دوره آموزشی ” توصیف و توسعه مخزن ” را برگزار کرد.


 

شرکت مهندسی امتداد دوره آموزشی ” توصیف و توسعه مخزن ” را برگزار کرد.

شرکت مهندسی امتداد دوره آموزشی ۵ روزه ” توصیف و توسعه مخزن ” را از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۸ بهمن سال ۱۳۹۶ در جزیره کیش برگزار کرد. این دوره با همکاری شرکت AGR نروژ برگزار شد. شرکت AGR از شرکت های خدماتی پیشتاز در صنعت نفت و گاز در زمینه های مدیریت مخازن و میادین، مدیریت پروژه های حفاری، طراحی چاه، HSEQ و… در طول دوره عمر میدان می باشد.

مباحث زیر در این دوره ۵ روزه مورد بررسی قرار گرفت:

مقدمه و فضای کسب و کار (Introduction and business context)

داده های توصیفی (Appraisal data)

توصیف مخزن (Reservoir description)

مدل سازی استاتیک مخزن (Reservoir static modelling)

مدل سازی دینامیک مخزن (Reservoir dynamic modelling)

یکپارچه سازی داده های استاتیک و دینامیک (Integration of static and dynamic modelling)

مدل به اشتراک گذاشته شده زمین (The shared earth model)

تعاریف منابع هیدروکربوری و استفاده از آن­ها (Hydrocarbon resources definitions and usage)

 

مدرسان دوره:

با توجه به سرفصل های مورد نیاز، این دوره برای ارائه با دو مدرس طراحی شده و اجرا شد. یکی از مدرسین سه روز اول دوره و مدرس دیگر از روز سوم در دروه حضور داشت؛ بدین ترتیب روز سوم این دوره به صورت تدریس همزمان دو مدرس برگزار شد.

مدرس اول این دوره از سال ۱۹۸۵ در صنعت نفت و گاز فعالیت دارد. وی به عنوان زمین شناس نفتی سابقه فعالیت در شرکت های مطرحی همچون Shell ، KUFPEC و چندین شرکت مشاوره ای را دارد. وی در قرار دادهای مختلف نفتی در کشورهایی همچون بریتانیا، مصر، تونس، نیجریه، پاکستان، یمن، چین، عمان، سورینام، روسیه، لتونی، موریتانی، ازبکستان و قزاقزستان حضور داشته است. سوابق ایشان تا امروز او را در معرض فعالیت های عملیاتی چاه  قرار داده است و سابقه گسترده ای در تمامی مراحل دوره عمر کسب و کار برای او ایجاد کرده است. وی دوره های مختلف آموزشی را برای شرکت AGR  در سرتاسر جهان برگزار کرده است. همچنین دوره های تحصیلی متنوعی را برای شرکت های مختلف نفت و گازی و همچنین دانشگاه ها طراحی و برگزار کرده است. او دارای تجارب زیادی در یکپارچه سازی داده های زمین شناسی، پتروفیزیک و مهندسی مخزن با هدف شناخت مخازن ماسه سنگی و کربناته در تیم های چندرشته ای می باشد.

مدرس دوم دوره سابقه حضور در شرکت های بین المللی نفت و گاز را از سال ۱۹۸۰ تا به اکنون دارد. از لحاظ فنی، نقاط قوت کلیدی وی در زمینه های مطالعات اولیه پروژه ها و فعالیت های توسعه میدان می باشد. او توانمندی های خاصی در توصیف و ارزیابی نفت نوع سنگین دارد. وی در استفاده از تکنیک های کلاسیک مهندسی مخازن در جهت کمک به فهم عدم قطعیت های موجود در توصیف و توسعه مخازن و همچنین شناسایی اهرم های اقتصادی دخیل در سود دهی دارایی ها مهارت ویژه ای دارد.

 

نتایج نظرسنجی انجام گرفته نشان از برگزاری دوره ای موفق با سطح رضایت مندی بسیار بالا برای شرکت کنندگان در این دوره دارد. برخی از نتایج نظرسنجی به شرح زیر است:

  • نظم و مدیریت زمان مدرس در تدریس: ۹۹%
  • تسلط مدرس بر روی موضوع: ۹۷%
  • روش تدریس و قدرت انتقال موضوع مدرس: ۹۷%
  • میزان کاربردی بودن دوره و استفاده از مثال های جذاب و علمی توسط مدرس: ۹۶%
  • میزان رضایت از انسجام مطالب حین دوره: ۹۳%
  • نحوه برگزاری دوره و عملکرد مجری (شرکت مهندسی امتداد): ۹۸%
  • علاقه به حضور در دوره های آتی شرکت مهندسی امتداد: ۹۷%
  • نظم برگزاری دوره: ۹۹ %
  • کیفیت پذیرایی حین دوره: ۹۸ %

Top

نظرات بسته شده است.

Top