شرکت امتداد » تاریخچه خطوط لوله در آمریکا و کانادا

تاریخچه خطوط لوله در آمریکا و کانادا


 

تاریخچه خطوط لوله در آمریکا و کانادا

در این مقاله ما قصد داریم که یک خلاصه کلی از تاریخچه خطوط لوله ارائه دهیم. از آن جایی که کشورهای آمریکا و کانادا تاریخچه طولانی موفق در اکتشاف و تولید نفت و گاز دارند،  تاریخچه صنعت خط لوله و روند توسعه آن را در این دو کشور بررسی کرده ایم.

  • ·         ایالات متحده آمریکا

با وجود اینکه استفاده از لوله های آهنی برای دیگر مصارف به دهه ۳۰ قرن ۱۹ باز می گردد (۱۸۳۰-۱۸۴۰)، استفاده از لوله در انتقال نفت بلافاصله پس از حفاری اولین چاه تجاری نفت در سال ۱۸۵۹ توسط سرهنگ ادوین درک در تیتوسویل پنسیلوانیا شروع شد.

اولین لوله ها برای رساندن نفت از محل حفاری  به مخازن نزدیک یا پالایشگاه ها، کوتاه و ابتدایی بود. رشد سریع در تقاضا برای یک محصول مفید، در مورد اخیر نفت سفید، به تعداد چاه های بیشتر و نیاز بیشتر به انتقال محصولات به بازار منجر شد. نحوه اولیه  انتقال توسط کامیون، لوله های چوبی و راه آهن به توسعه بهتر و طولانی تر لوله و خطوط لوله منجر شد.

در دهه ۱۸۶۰ زمانی که کسب و کار خط لوله رشد کرد، کنترل کیفیت تولید لوله یک واقعیت شد و کیفیت و نوع فلز لوله ها از آهن کارشده  به فولاد بهبود یافت.

فناوری باعث شد تا لوله های بهتری از فولاد بهتری ساخته شود و راه های بهتری برای نصب لوله در زمین پیدا شود و دائما شرایط آن، زمانی که در زمین است تحلیل و بررسی شود. همزمان، مقررات ایمنی خطوط لوله بدلیل فهم بهتر مواد موجود و تکنیک های بهتر برای بهره برداری و نگهداری خطوط لوله نیز کامل­تر شد.

خطوط لوله با تامین انتقال ایمن، قابل اطمینان و مقرون به صرفه به ارائه نقش اصلی در صنعت نفت و گاز ادامه می دهند. از آن جا که نیاز به انرژی افزایش پیدا می کند و رشد جمعیت از مراکز تامین پیشی می گیرد، ادامه پیدا کردن خطوط لوله، برای رساندن انرژی به شما ضروریست.

از روزهای ابتدایی حفره ها و بشکه های چوبی، صنعت خط لوله رشد کرده است و آخرین فناوری ها را در بهره برداری و نگهداری خطوط لوله به کار بسته است. امروزه، صنعت از سیستم های کامپیوتری و کنترلی پیچیده، مواد لوله پیشرفته و تکنیک های ضد خوردگی استفاده می کند.    

  • ·         کانادا

کانادا داری تاریخ درخشان ساخت و بهره برداری خطوط لوله است که به سال ۱۸۵۳ و زمانی که لوله چدنی گاز طبیعی را از ترویس ریویرس کبک تکمیل شد، بر می گردد. این احتمالا طولانی ترین خط لوله جهان در آن زمان بود. در سال ۱۸۶۲، کانادا یکی از اولین خطوط لوله جهان را از میدان نفتی پترولیا  اونتاریو به سارنیا اونتاریو کامل کرد.

تا سال ۱۹۴۷ تنها ۳ خط لوله نفت محصولات را به بازار در کانادا می رساند. اولی، نفت را  از  ترنر ولی آلبرتا به کلگری انتقال می داد. دومی نفت خام  وارد شده را از مین ساحلی به مونترال کبک انتقال می داد؛ در حالی که سومین خط لوله نفت میدکانتیننت آمریکا را به اونتاریو می رساند.

با کشف منبعی فراوان از نفت خام و گاز طبیعی در غرب، صنت نفت و گاز کانادا شروع به گسترش شبکه گسترده خط لوله خود در دهه ۱۹۵۰ کرد. این گسترش به توسعه بازارهای داخلی و بین المللی کمک شایانی کرد، همچنان که اقتصاد کانادا را به جلو پیش برد.

Top

نظرات بسته شده است.

Top